اطلاعیه آموزشی ویژه دانشجویان واحد اهواز بالاخص ورودیهای جدید

۰۳ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۴ کد : ۲۰۴۳ اخبار شاخص
تعداد بازدید:۵۷۱۱

 

بسمه تعالی

دانشجویان محترم واحد اهواز و بالاخص دانشجویان ورودی سال ۹۵، ضمن تبریک به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و همچنین شروع به تحصیل شما در این واحد دانشگاهی توجه شما را به مطالعه دقیق موارد زیر جلب می نماییم؛ کلیه دانشجویان ملزم به مطالعه دقیق و رعایت موارد ذیل می باشند:

-ثبت نام شما در دانشگاه زمانی نهایی می شود که اصل مدرک تحصیلی پایه خود را به دانشکده تحویل داده باشید، افرادی که مدرک را تحویل نداده اند نمی توانند در امتحانات پایانی شرکت کنند. ضمناً هنگام تحویل مدرک پایه رسید دریافت کنید و این رسید را تا زمان فارغ التحصیلی نزد خود نگهدارید.

- به همخوانی نوع مدرک پایه و رشته و مقطعی که در آن می خواهید ادامه تحصیل دهید دقت نمایید، بعنوان مثال افرادی که پیش دانشگاهی ندارند و سه ساله هنرستان را گذرانده اند نمی توانند در مقاطع کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته ادامه تحصیل دهند.

-درصورتی می توانید مهرماه تحصیل نمایید که در کارنامه قبولی و یا سند پذیرش شما درج شده باشد قبولی نیمسال اول در غیر اینصورت مجاز به تحصیل در مهرماه نمی باشید.

-امور مربوط به دانشجویان در دانشکده ها پی گیری می شود، در بدو ورود کارشناس آموزش رشته و مدیر گروه مربوط را شناسایی نموده و مسایل و مشکلات آموزشی و تحصیلی خود را با ایشان مطرح نمایید.

- گذراندن دروس جبرانی و پیش دانشگاهی تعیین شده از جانب گروههای آموزشی برای دانشجویان کلیه رشته ها الزامی است. ضمناً دانشجویان دکتری در صورت موفقیت در دروس جبرانی مجاز خواهند بود نسبت به اخذ دروس اصلی اقدام نمایند.

-حضور دانشجو در کلاسهای درس الزامی است و غیبت بیش از ۳ جلسه در هر درس منجر به حذف آن درس خواهد شد.

-دانشجویان می بایست بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه نسبت به انتخاب واحد در هر ترم و یا برای دانشجویات تحصیلات تکمیلی در مرحله پژوهشی نسبت به اخذ و یا تمدید پایان نامه اقدام نمایند در غیر اینصورت وضعیت تحصیلی آنها عدم مراجعه درج شده و در صورت مراجعه مرخصی برای آنها ثبت خواهد شد.

- در امتحانات به قوانین ابلاغ شده دقت نمایید، حضور به موقع در جلسه امتحان، رعایت نظم و انضباط و... که در بازه امتحانات در اطلاعیه ها و کارت ورود به جلسه امتحان (که قبل از برگزاری امتحانات می بایست نسبت به تهیه آن اقدام نمایید) درج شده دقت نمایید.

-در خصوص حداقل نمره قبولی در هر درس (کاردانی و کارشناسی ۱۰، کارشناسی ارشد ۱۲ و دکتری ۱۴)، مفهوم مشروطی (دانشجوی کاردانی و کارشناسی با معدل ترمی کمتر از ۱۲ و دانشجوی کارشناسی ارشد با معدل ترمی کمتر از ۱۴ مشروط محسوب می شود، دانشجویان دکتری با معدل دوره آموزشی کمتر از ۱۶ حق اخذ امتحان جامع را ندارند) و سنوات تحصیلی از کارشناسان رشته ها اطلاعات دقیق را کسب نمایید. دقت نمایید آقایانی که کارت پایان خدمت ندارند و جهت تحصیل معافیت تحصیلی اخذ نموده اند سنوات کمتری برای ادامه تحصیل دارند.

- رعایت چک لیستهای ابلاغی گروههای آموزشی که از کارشناسان رشته و یا مدیران گروههای آموزشی دریافت می دارید که بر اساس سرفصلهای ابلاغی مرکز برنامه ریزی درسی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس اینترنتی http://sep.iau.ir و نظر گروههای آموزشی این واحد دانشگاهی تدوین شده است الزامی است و در صورت عدم رعایت عواقب آن به عهده دانشجو است.

-رعایت کف واحد (حداقل تعداد واحد) و سقف واحد (حداکثر تعداد واحد) در هر ترم (منظور از ترم-نیمسال تحصیلی است و هر سال مشتمل بر دو نیمسال تحصیلی است.) الزامی است. حداقل تعداد واحد در هر ترم برای دوره های کاردانی و کارشناسی ۱۲ واحد و حداکثر آن برای دانشجوی غیر مشروط ۲۰ واحد و برای دانشجوی مشروط ۱۴ واحد است. دانشجویان کارشناسی ارشد حداقل ۸ واحد و حداکثر ۱۴ واحد
میتوانند انتخاب واحد نمایند. سقف تعداد واحد در بخش آموزشی دوره دکتری ۱۰ واحد و در بخش پژوهشی (پایان نامه) ۸ واحد می باشد.

-گذراندن درس وصیت نامه حضرت امام (ره) جهت کلیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی الزامی است. اگر دانشجویی در مقاطع قبلی این درس را گذرانده در مقطع بالاتر نیازی به گذراندن آن نیست. اما دانشجویانی که در مقاطع قبلی این درس را نگذارانده اند می بایست نسبت به اخذ و گذراندن این درس اقدام نمایند. نمره قبولی در این درس در کلیه مقاطع تحصیلی ۱۰ می باشد.

-گذراندن درس دانش خانواده و جمعیت برای کلیه دانشجویان کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) که در مقطع قبلی این درس را نگذرانده اند الزامی است.

-در بدو ورود و هنگام تحویل مدارک پایه و ریز نمرات به واحد دانشگاهی، دانشگاه نسبت به استعلام کلیه این موارد اقدام می نماید اما برخی از مواقع مؤسسات محل اخذ مدرک قبلی نسبت به تهیه پاسخ اقدام نمی نمایند بنابراین پی گیری نمایید که پاسخ استعلام و تاییدیه ریز نمرات شما به واحد رسیده باشد و در پرونده موجود باشد. دقت نمایید که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می بایست قبل از اخذ واحدهای پایان نامه و دانشجویان دکتری قبل از اخذ امتحان جامع از این موضوع اطمینان حاصل نمایند. بدیهی است عواقب عدم ارسال تاییدیه به عهده دانشجو خواهد بود.

-برخی از بخشنامه ها و اطلاعیه های مهم در سایت واحد اهواز به آدرس http://iauahvaz.ac.ir/fa ، سایت معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://amoozesh.iau.ir و سایت معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://stu.iau.ir ، سایت معاونت پژوهشی دانشگاه به آدرس http://www.rvp.iau.ir و سایت دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://www.iau.ac.ir درج شده است، ضمناً حداقل هر دو هفته یکبار با ورود نام کاربری و گذر واژه در سایت https://sad.iauahvaz.ac.ir از وضعیت درسی و اطلاعیه های درج شده در پروفایل شخصی خود مطلع شوید.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دانشجویان ورودی جدید چکیده آیین نامه آموزشی دانشجویان واحد اهواز


( ۷ )