تغییر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی به آموزش عالی نسل سوم یک ضرورت است

۰۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۸ کد : ۱۴۹۶ اخبار معاونت
تعداد بازدید:۳۹۱
 دبیر شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تغییر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی از یک موسسه آموزش عالی نسل اول به نسل سوم با توجه به لزوم تولید علم نافع یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی واحد اهواز، نخستین جلسه شورای سیاست گذاری اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری واحدهای دانشگاهی استان خوزستان در سال 94 صبح امروز با حضور دکتر سیدرضا زیتون نژاد مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر شورای اقتصاد دانش بنیان این دانشگاه، روسا و دبیران شورای اقتصاد دانش بنیان واحدهای دانشگاهی استان به میزبانی واحد اهواز برگزار شد.

با توجه به اهمیت و ضرورت کاهش میزان وابستگی درآمدهای دانشگاه به شهریه دانشجویی و لزوم جهت دار کردن درآمدهای دانشگاه از طریق امور اقتصادی دانش بنیان و نیز سرمایه گذاری علمی این نشست برنامه ریزی و تشکیل شد.

زیتون نژاد در این جلسه به اهمیت و لزوم تغییر رویکرد دانشگاه از یک موسسه آموزش عالی نوع اول به نوع سوم با رسالت تولید دانش اقتصادی و نیز کاهش میزان وابستگی به شهریه دانشجویی تاکید کرد و گفت: در سال 1394 بر حسب تایید و ابلاغ هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی حداقل 16 درصد از درآمد کل دانشگاه باید از طریق سرمایه گذاری و طرح های اقتصادی دانش بنیان تامین شود.

وی ادامه داد: اگر دانش و علم به شکل کاربردی تبدیل نشود، دانشگاه ها به رسالت خویش عمل نکرده اند بنابراین علم باید علم نافع باشد.

در ادامه جلسه طرح های اقتصادی پیشنهادی از سوی واحدهای دانشگاهی استان مطرح و در خصوص این طرح ها بحث و تبادل نظر شد.


( ۱ )

نظر شما :